Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Evropu zasáhne vlna veder. I v Česku nás čeká perné léto
Teploměr, vysoké teploty

První letošní vlna veder přichází na evropský kontinent. V létě i v Česku a zejména na jihu Evropy nás čekají vysoké teploty.

Jižní státy Evropy již zažívají první letošní vlnu veder. Vysoké teploty budou i ve střední Evropě. V Česku máme očekávat několik podobných vln jako v minulém roce.

Například v jižní Evropě už nyní mají teploty okolo 40 stupňů Celsia. V nadcházejících dnech mají teploty vystoupat ke 30 stupňům i v Česku.

V Řecku by měly teploty v této vlně veder kulminovat na 43 °C, v Turecku očekávají dokonce 45 °C.

Výhled počasí v Česku podle meteorologů

Český hydrometeorologický ústav na Facebooku napsal: „V pátek a na víkend se postupně začne oteplovat a odpolední maxima by se mohla – hlavně v sobotu – dostat až na letních 25 °C. V noci na neděli/v neděli by nás pak měla přejít slabší studená fronta, která nakrátko přinese asi opět nižší teploty. Na přesném scénáři přechodu studené fronty ale panuje zatím nejistota a není jisté, jak moc nás nakonec chladnější vzduch ovlivní (možná nakonec jen oblast Čech).“

„Hodně pravděpodobné je ale postupné – a tentokrát výraznější – oteplení na začátku příštího týdne, které už by mělo připomínat klasičtější příliv tropických teplot tak, jak jej známe z posledních let. Velmi teplý vzduch by se k nám měl dostávat od jihozápadu původně až z oblasti severozápadní Sahary.“

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama