Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Hokejisté Litoměřic jdou do čtvrtfinále proti Třebíči
Zimní stadion v Litoměřicích.

Hokejisté HC Litoměřice obsadili čtvrté místo po základní části první ligy. A ve čtvrtfinále play-off narazí na celek Třebíče, který byl pátý.

„I když nám loni v létě odešli nejlepší hráči do extraligových klubů jako jsou Karlovy Vary nebo Kladno, navíc skončili nejzkušenější borci, tak naštěstí to ale není znát. Zatím se nám podařilo udržet se v horní polovině tabulky a chystáme se na play-off,“ řekl předseda litoměřického klubu Jan Fišera pro MEDIASHOW.cz.

Obrovskou obměnu hráčského kádru bere jako realitu.

„Je to klasický kolotoč. Na uvolněná místa přivádíme kluky, o nichž jsme přesvědčeni, že mohou hrát první ligu. Když dostanou důvěru a prostor, zpravidla se odvděčí svými výkony. Takhle přišli útočníci Kordule a Australan Costa z druholigového Ústí nad Labem,“ přibližuje Jan Fišera.

Brankář Lukáš Pařík šel do Liberce a poté do Hradce Králové

V Litoměřicích dokáží zabudovat do kádru nové hráče.

„Každý rok pronikne nějaká skupina juniorů do profesionálního hokeje. Objeví se nadějní jedinci, ale problémem z pohledu českého hokeje je u mnoha z nich odchod do Kanady. A někteří se postupně vracejí,“ nastínil Jan Fišera.

„Takhle jsme tady měli na začátku sezony brankáře Lukáše Paříka, který záhy zamířil do extraligového Liberce. A potom odešel do Mountfieldu Hradec Králové. A tam si ho pochvalují. Teď je v Litoměřicích další mladý brankář Oliver Šatný, který také strávil nějakou dobu v zámoří,“ rozebíral předseda klubu například brankářskou otázku v klubu.

Prosazuje se i útočník Petr Ton mladší

Post gólmana je pro Litoměřice důležitý i proto, že v létě odešel Tomáš Král mladší do norského Lillehammeru. Zajímavý jménem na litoměřické soupisce je útočník Petr Ton mladší, syn sparťanského výkonného manažera Petra Tona staršího.

„Petr Ton mladší je ale Kladeňák. Má střídavé starty do Kladna a už za něj taky nastoupil. Potom si Petr Ton mladší připsal starty i za Spartu. Jeho otec Petr Ton starší sleduje naše kluky, jezdí často na zápasy nejen do Litoměřic, ale i jinam. Takže i ve Spartě vědí o našich hráčích, mají přehled,“ podotýká Jan Fišera.

Litoměřický asistent trenéra František Ptáček je současně členem realizačního týmu české reprezentační sedmnáctky jako asistent hlavního trenéra Pavla Patery.

„Jsme na to zvyklí, že naši trenéři jsou i u mládežnických národních týmů. Nijak nás to nezaskočí,“ dodává Jan Fišera.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama