Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Volejbalisté Ostravy unikli před baráží o udržení a uhájili extraligu
Volejbalisté Ostravy

Volejbalisté VK Ostrava uhájili extraligovou příslušnost. Sezona pro ně skončila po závěrečném kole základní části nejvyšší soutěže.

Ostravský celek se dlouho pohyboval na posledním místě tabulky, ale nakonec se dokázal dostat alespoň o jednu příčku výš. Dvanácté místo stačilo, aby se hráči nepropadli do baráže o udržení, která čeká na třináctý celek soutěže – tým SKV Ústí nad Labem.

Před deseti lety hráli Ligu mistrů

Přitom Ostrava před deseti lety vládla českému klubovému volejbalu. Díky mistrovskému titulu v extralize startoval tým tehdy v prestižní Lize mistrů.

U slavné éry byl manažer klubu Tomáš Zedník, který ve vedení klubu působí i nyní a může tedy srovnávat.

„Uteklo to rychle, ale na nostalgii není čas. Už je to zapomenuto. Vím, že jsme hráli Ligu mistrů ve velké hale, k tomu patřil marketing apod. V kádru byli slovenští i čeští reprezentanti a další kvalitní hráči, kteří postupně odešli,“ řekl Tomáš Zedník pro MEDIASHOW.cz.

„Některé z bývalých opor i z doby po titulu působí v jiných českých klubech nebo v zahraničí, to je sport. Takže z toho, co jsme prožívali, se nedá vycházet. Jedna kapitola skončila, je tady úplně nový tým,“ přiblížil realitu.

Největším problémem je nedostatek financí

Největším problémem, který momentálně provází a ovlivňuje výkonnost stávajícího družstva, je podle vedení klubu nedostatek financí.

„Musíme pracovat s rozpočtem, jaký máme. A podle toho jsme sestavili kádr. Před sezonou odešel i Dominik Fořt do Bratislavy, což bylo další oslabení. Snažili jsme se dál bojovat, abychom nebyli pořád poslední. Naštěstí jsme baráži unikli,“ oddechl si manažer.

Před necelým rokem v Ostravě skončil trenér Jakub Salon a klub angažoval kouče z ciziny.

„Jakub Salon se chtěl vrátit do Čech, odkud pochází. A tudíž ho to z rodinných důvodů táhlo blíž k domovu. Věděli jsme, že nezůstane na Moravě a přijal místo asistenta trenéra ve VK Karlovarsko. Rozhodli jsmese pro polského trenéra a tým nově vedl Dariusz Luks,“ upřesnil manažer.

Při zápasech býval s trenérem společně na lavičce.

„Jsem především šéfem klubu a trenérovi pomáhám, ale nejsem klasický asistent,“ tvrdil Tomáš Zedník.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama