Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Hokejisté Vsetína jdou do prvoligového play-off ze druhého místa
Zimní stadion ve Vsetíně.

Hokejový prvoligový tým VHK Vsetín vede trenér Luboš Rob starší, někdejší extraligový hráč Českých Budějovic, pražské Sparty a právě Vsetína.

Při současné práci se snaží zužitkovat i zkušenosti z několika předchozích angažmá. Cílem týmu VHK Vsetín, který Luboš Rob trénuje společně s Jiřím Weintrittem, je bojovat v popředí tabulky první ligy.

„První šanci u mužstva dospělých jsem dostal jako asistent Mariana Jelínka v tehdy prvoligovém Motoru České Budějovice, kam jsem přešel od tamní juniorky. Byla to cenná praxe, i když bohužel krátká. Přesto jsem byl vděčný i za tento moment. Měl jsem vedle sebe člověka a trenéra, který mě vedl ještě jako hráče ve Spartě. Už samotná možnost vidět Mariana Jelínka v trenérském procesu byla hrozně poučná,“ svěřil se Luboš Rob starší pro MEDIASHOW.cz.

Trenér Luboš Rob starší působil také ve Zlíně

Přes druholigový Písek se pak někdejší skvělý útočník dostal až na extraligovou střídačku ve Zlíně.

„Oslovil mě Luboš Jenáček, který zaskakoval na místě trenéra, že si může přivést ještě jednoho asistenta k Romanu Hamrlíkovi. V té době tam byla těžká situace hned od začátku sezony. A skončilo to na jaře 2022 sestupem z extraligy,“ líčí Luboš Rob.

Ze Zlína se pak přesunul znovu do Vsetína, kde předtím úspěšně hrával.

„Nechci říci, že jsem vysloveně vsetínským patriotem, ale zažil jsem tam velké věci. Cítím se jako Vsetíňák. A říkal jsem si, že kdyby mě znovu trenérsky oslovil Vsetín, abych tam šel k mládeži, asi by to byla jedna z mála možností, na kterou bych kývl. A nakonec to tak bylo,“ prozrazuje trenér.

První hokejová liga má kvalitu

A po roce u juniorky nastoupil Luboš Rob starší i k prvoligovému áčku.

„Vážím si toho, že si mě vybrali do trenérského týmu. Pohybujeme se v popředí tabulky první ligy a chceme hrát do třetího místa, abychom si vytvořili dobrou pozici pro play-off. I když se to navenek nezdá, soutěž je obrovsky vyrovnaná. V každém týmu je silné jádro hráčů a díky tomu má první liga kvalitu,“ dodává Luboš Rob starší, jehož syn Luboš Rob mladší patří na postu útočníka právě mezi klíčové osobnosti mužstva.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama