Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Jindřich Staněk ze Slavie má vynikající formu, říká Juraj Šimurka
Stadion v Edenu

Juraj Šimurka se po aktivní kariéře věnuje trenérské práci s brankáři. Oceňuje výkonnost reprezentanta Jindřicha Staňka z pražské Slavie.

Juraj Šimurka si u národního týmu samozřejmě nejvíc všímá brankářské oblasti.Proto ho ani nepřekvapilo, že v první nominaci nového trenéra národního týmu Ivana Haška figuruje na postu brankářské jedničky Jindřich Staněk z pražské Slavie.

V minulém ligovém kole podal slávistický gólman skvělý výkon proti Slovanu Liberec (3:0). Předvedl doslova trojzákrok proti střelám libereckého útočníka Luky Kulenoviče.

Jindřich Staněk prokazuje vynikající formu,“ uznale konstatoval Juraj Šimurka pro MEDIASHOW.cz.

Radek Černý a Matúš Kozáčik jsou trenéry brankářů v reprezentaci

Pro Jindřicha Staňka je výhodou, že dobře zná oba trenéry brankářů u reprezentace. Nyní jej ve Slavii na klubové úrovni vede Radek Černý, až do zimy spolupracoval Jindřich Staněk ve Viktorii Plzeň s tamním trenérem gólmanů Matúšem Kozáčikem. Bývalý slovenský reprezentant tvoří teď u českého národního týmu trenérskou dvojici brankářů právě s Radkem Černým.

Juraj Šimurka považuje složení tohoto tandemu za správný krok.

„Radka Černého znám dobře, kdysi jsem ho trénoval v pražské Slavii. Už byl trenérem brankářů v reprezentaci za éry Jaroslava Šilhavého společně s Milanem Veselým. A Radka Černého jako trenéra brankářů si takříkajíc nechal ve svém štábu i nový kouč Ivan Hašek, který je fotbalovou personou,“ připomněl Juraj Šimurka.

„Myslím, že příchod Matúše Kozáčika k reprezentaci je rovněž pozitivním prvkem. Ještě nedávno sám chytal a v Plzni se pak podílel jako trenér brankářů právě na výrazném vzestupu Jindřicha Staňka. Takže Kozáčikovo angažmá i u reprezentace beru jako logickou volbu. Je představitelem nastupující generace trenérů brankářů,“ uvedl ještě Juraj Šimurka na Kozáčikovu adresu.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama