Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Hokej: Trenér Petr Kořínek i manažer Tomáš Vlasák končí v Plzni
Zimní stadion v Plzni

Radikální řez nastává ve sportovním a trenérském vedení hokejového celku HC Škoda Plzeň. Končí trenér, asistenti i sportovní manažer.

Dvanácté místo obsadili hokejisté Škody Plzeň ve vrcholícím ročníku extraligy. Z nejnižší možné pozice se sice probojovali do předkola play-off, ale v něm nestačili na Litvínov (0:3 na zápasy). Tím pro západočeský celek sezona skončila.

Končí i asistenti František Bombic a Martin Straka

Nedlouho po posledním zápase v ročníku klub oznámil velké změny. Na střídačce Škody Plzeň už nebudou pokračovat hlavní trenér Petr Kořínek ani asistenti František Bombic a Martin Straka. Petr Kořínek byl hlavním koučem rok a půl. K týmu nastoupil v září 2022 po odvolání tehdejší trenérské dvojice Václav Baďouček – Miloš Říha mladší.

Loučení po dlouhých devíti letech

Po devíti letech v klubu končí i sportovní manažer Tomáš Vlasák, který během svého plzeňského působení ve vedení sportovního úseku v určitém období zastával i funkci asistenta tehdejších trenérů. Podle indicií má Tomáš Vlasák převzít manažerskou pozici v jiném extraligovém klubu – BK Mladá Boleslav.

Tomáš Vlasák nastartoval vynikající sportovní dráhu jako hráč v extraligovém Litvínově. Výčet jeho týmových úspěchů by byl dlouhý. Kromě tří titulů mistrů světa z let 1999, 2000 a 2001 má ve sbírce pomyslné ligové medaile z Česka i ciziny. V české extralize získal stříbro s již zmíněným Litvínovem a pražskou Slavií a potom bronz a zlato s Plzní (2013). Následně ještě působil v pražské Slavii.

Ze zahraničních štací stojí za připomenutí Vlasákova angažmá na klubové úrovni například ve Finsku, USA, Švýcarsku, Rusku i Švédsku.

Tomáš Vlasák odváděl od roku 2015 pro Plzeň maximum po všech stránkách. Jako sportovní manažer navštěvoval i zápasy první hokejové ligy, aby měl přehled o hráčích.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama