Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Jiří Štajner má tři ligové tituly a u fotbalu zůstal v České Lípě
Jiří Štajner

Výraznou postavou českého fotbalu byl útočník Jiří Štajner. Po skončení aktivní hráčské kariéry působí jako asistent trenéra v České Lípě.

Jiří Štajner (na snímku), který jako hráč má tři ligové tituly, se vydal na trenérskou dráhu a momentálně působí v klubu FK Česká Lípa. Je asistentem hlavního trenéra Pavla Hradiského u áčka, které účinkuje v České fotbalové lize, což je třetí nejvyšší soutěž.

„Často se mě lidé od fotbalu ptají, jestli bylo pro mě těžké přejít z pozice hráče na trenérskou pozici. Ale tím, že jsem po skončení prvoligového angažmá v Mladé Boleslavi hrál postupně v nižších soutěžích v Německu i na Liberecku, naposledy okresní přebor, bylo to vlastně plynulé loučení. Nikoliv naráz. Teď sbírám trenérské zkušenosti,“ svěřil se Jiří Štajner pro MEDIASHOW.cz.

Ve třetí lize nastupuje Česká Lípa proti soupeřům z různých míst. Například na půdě FK Baník Most-Souš. A Jiří Štajner přiznal, že to byl pro něj výjimečný zápas.

„Z určitého pohledu ano. Za Most jsem hrál kdysi v minulosti druhou ligu a v roce 2000 jsem přestoupil do Slovanu Liberec, kde jsem prožil krásné chvíle. Takže na mostecký hlavní Fotbalový stadion Josefa Masopusta jsem se vrátil po třiadvaceti letech. Tedy je to už dost dlouhá doba, co jsem tam působil,“ pokýval hlavou Jiří Štajner a dával najevo nostalgii.

Sehrál tři zápasy na mistrovství světa 2006 v Německu

Nynější českolipský asistent má na co vzpomínat. Patří totiž mezi nevelký počet hráčů z českého národního týmu, jimž se poštěstilo zahrát si na MS. A tehdy v roce 2006 dokonce nastoupil do všech tří zápasů, které český výběr na světové scéně absolvoval – proti USA, Ghaně a Itálii!

Celkem má Jiří Štajner na svém kontě 37 reprezentačních startů.

Do bohaté bilance fotbalisty, který začal s ligovým fotbalem v osmnácti letech a končil o dvacet let později, patří i 22 utkání v evropských klubových pohárech. Za Slavii si zahrál mj. semifinále Poháru UEFA proti Bordeaux v roce 1996, se Spartou čelil v Lize mistrů zvučným soupeřům a velké množství zápasů si připsal za Slovan Liberec.

V české lize získal dva mistrovské tituly právě se Slovanem Liberec (2002 a 2012), jeden se Slavií a působil i ve zmíněné Spartě Praha, Mladé Boleslavi a nemalou část kariéry strávil v německém Hannoveru.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama