Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Kluci odvedli maximum, říká teplický záložník Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič

ROZHOVOR Bosenský fotbalový záložník Admir Ljevakovič oslaví v létě čtyřicáté narozeniny. Převážnou část kariéry strávil v FK Teplice, kde trénuje.

Za tým odehrál 306 prvoligových zápasů a poté se stal hrajícím asistentem trenéra v třetiligovém béčku a nyní ve stejném klubu vede dorost.

Na snímku Admir Ljevakovič na teplickém stadionu.

Ljevakovič debutoval v české lize v srpnu 2007 v „památném“ utkání Teplic s pražskou Spartou. Ve vypjatém duelu byl vyloučen tehdejší sparťanský stoper Tomáš Řepka. Za Spartu nastoupili pod vedením trenéra Michala Bílka i Michal Kadlec, který se nyní loučí s kariérou, ale i Marek Kulič, Pavel Horváth, Jan Rezek, Miroslav Matušovič, Daniel Kolář a další známí borci.

Admir Ljevakovič nechybí při žádném domácím utkání severočeského týmu.

Jak vnímáte současné účinkování FK Teplice ve Fortuna lize?

Jsem rád, že Teplice byly dlouho ve hře o pohárovou Evropu. Skvěle hráči zvládli oba zápasy s Libercem v sérii o postup do finále prostřední skupiny. Bylo za tím hodně práce, aby se dostali co nejdál. Kluci byli dobře naladění a na správné vlně. Pak sice už nestačili ve dvojzápase na Hradec Králové, ale odvedli maximum.

Jak velkou vidinou mohla být případná účast v předkole Evropské Konfereneční ligy?

Je to kulaté. Sám jsem s Teplicemi zažil jako hráč pohárovou Evropu před patnácti lety. Získali jsme pod trenérem Jiřím Plíškem v sezoně 2008/2009 tehdejší Český pohár a díky tomu jsme hráli kvalifikaci o Evropskou ligu. Rád na to vzpomínám.

Můžete zhodnotit dosavadní počínání teplického týmu v lize?

Celkově to byla povedená sezona bez ohledu na to, že to v Evropskou konferenční ligou nevyšlo. Kluci chytli formu v pravý čas a po desátém místě ze základní části se ještě posunuli v konečném pořadí o dvě příčky výš. Je vidět, že je tam nastavený systém, jakým chtějí hrát a zatím to funguje.

Co říkáte na práci trenéra Zdenko Frťaly?

Vybavuji si, že jednu sezonu byl u teplického mužstva v první lize jako asistent, takže jsem pod ním i hrál. Trenér Frťala umí dát dohromady kabinu, kluci táhnou za jeden provaz.

Není vám trochu líto, že nejste členem realizačního týmu tepického áčka třeba jako váš dlouholetý spoluhráč Jan Rezek?

S trénováním teprve začínám a vážím si toho, že jsem dostal v klubu možnost pracovat s dorostenci, konkrétně s týmem osmnáctiletých. Pro ně je to období, kdy se často rozhoduje o přechodu mladíků do ligového fotbalu. Navíc ještě hraji za Modlany v nižší soutěži, takže jsem pořád u fotbalu.

Jak na vás celkově působí aktuální atmosféra v teplickém klubu?

Poslední tři, možná čtyři roky to bylo špatné. Ale teď se to zvedá a snad to bude ještě lepší.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama