Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Kouzlo Innsbrucku tvoří kulisa Alp, je centrem Tyrolska
Innsbruck, pohled z centra města.

Innsbruck jako 130 tisícové město sevřené v údolí řeky Inn by bez okolních Alp bylo poloviční. Je výchozím bodem do mnoha atraktivních směrů.

Proto je Innsbruck tradiční zastávkou turistů, kteří většinou míří do okolních lyžařských středisek nebo do Itálie. Brennerský průsmyk je vzdálen jen 30 kilometrů.

Tyrolsko (německy Tirol) je rakouskou spolkovou zemí s hlavním městem Innsbruck. Místní obyvatelé městu říkají větší vesnice. Je příliš velká na to, aby šla jen tak projít pěšky, ale zase malá, aby se nestávalo, že se přes den s někým potkáte na sjezdovce, aby večer jste se setkali v hospodě.

Jistě je to nadsázka, ale poměrně jasně popisuje tohle město, které je symbolem Tyrolska. To pak tvoří spíše malé vesnice a osady s hodně malými městečky. Tyrolsko je prostě sevřené údolí mezi vysokými alpskými štíty od východu na západ k Vorarlbersku. Na jihu pokračuje Jižní Tyrolsko, kde se mluví německy, ale patří už Itálii.

Pomineme-li historický střed města Altstadt, který je poměrně malý a nábřeží u Innu s protilehlou čtvrtí Mariahilf a fotogenickým symbolem Innsbrucku, barevnými domy na Mariahilfstrasse, za domy je ještě větší kulisa vysokých štítů Alp. Ty dotváří Innsbruck, jak je známý z turistických průvodců.

Skokanský můstek Bergisel

Innsbruck je jinak poklidné město, které je známé skokanským můstkem Bergisel, ze kterého je nádherný panoramatický výhled na celé město. Také se zde každý rok, vždy na začátku ledna, konají závody ze série Turné čtyř můstků.

První dřevěný můstek na Bergiselu byl postaven v roce 1920, přestavěn byl před zimní olympiádou v roce 1964. Současná podoba můstku (německý název Bergiselschanze) je z roku 2003, podle návrhu architektky Zahy Hadid. Kapacita arény je 26 tisíc diváků.

To je v podstatě vše zajímavé z tohoto podhorského města. Pokud jedete na dovolenou do této oblasti, budete mít spíše zájem navštívit co nejvíce zajímavých míst v relativně blízkém okolí.

Tyrolské ledovce

Ať už je to Garmisch-Partenkirchen v Bavorských Alpách vzdálen od Innsbrucku 60 kilometrů s úchvatnou podívanou na cestě kvůli vysokému převýšení. Nebo impozantní průjezd údolím do Brennerského průsmyku 30 km jižně.

V blízkosti Innsbrucku jsou i ledovce. Třeba Stubai ve Stubaital, další známé údolí je Ötztaltal. Najdeme zde i Pitztal, Sölden, Kaunertal či Hintertux.

Křišťálový svět Wattens

Jednou z nejnavštěvovanější atrakcí v blízkosti Innsbrucku je město Wattens. V něm najdeme muzeum Swarovski křišťálový svět (Kristallwelten Wattens).

Areál vznikl v roce 1995 při příležitosti stého výročí existence firmy Swarovski. Podobu parku navrhl multimediální umělec André Heller a vytvořil tak jedinečné místo fantazie. Do dnešního dne tuto populární turistickou atrakci v Tyrolsku navštívilo přes 12 milionů návštěvníků z celého světa.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama