Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Oberstdorf a Ga-Pa jsou nejlepší ski areály v Bavorských Alpách
Garmisch-Partenkirchen

Oberstdorf a Garmisch-Partenkirchen (Ga-Pa) jsou nejznámějšími ski areály v Německu a Bavorských Alpách. Jsou ideálním místem pro dovolenou.

V Oberstdorfu a Garmisch-Partenkirchenu (zkráceně Ga-Pa) probíhají i světové poháry v běžeckém lyžování či skocích na lyžích. Pokud českého lyžaře omrzí lyžování v Rakousku a chce stále být v Alpách, může zkusit Bavorské Alpy.

Nejvyšší hora Německa je Zugspitze (2962 m n.m.) a v blízkosti ní se nachází velmi známé středisko Garmisch-Partenkirchen. Město vzdálené zhruba 100 km od Mnichova bylo dějištěm zimní olympiády v roce 1936. V roce 1978 a 2011 bylo místem, kde se konalo mistrovství světa v alpském lyžování.

Město je ale známé tím, že každoročně zde probíhají závody v rámci Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích. V roce 2007 byl starý skokanský můstek stržen a postaven nový.

Kromě Ga-Pa turné probíhá i v Oberstdorfu v Allgäuských Alpách, který je považován za nejlepší německé zimní středisko v Bavorských Alpách. Jenže pro českého lyžaře je také nejdále. K Bodamskému jezeru (Bodensee) je to 80 kilometrů (z Oberstdorfu do města Lindau), z Ga-Pa do Oberstdorfu je to 125 km.

Oberstdorf

Velkou místní atrakci v Oberstdorfu představuje mamutí můstek Heini-Klopfer-Skiflugschanze, který je 3. největší na světě. V Oberstdorfu se koná i jeden ze závodů běžkařské série Tour de Ski a městečko v Bavorských Alpách patří mezi nejlepší zimní střediska z pohledu Německa.

Lyžařská oblast Oberstdorf-Kleinwalsertal se nachází v Německu i Rakousku, i když rakouský Kleinwalsertal je dostupný pouze přes Oberstdorf.

Obzvláště lyžařský areál Hoher Ifen přesvědčí svou rozmanitostí. Začátečníci mohou své první zatáčky udělat přímo na úpatí hory, zatímco pokročilí lyžaři naleznou na hlavní hoře zajímavý výběr různých sjezdovek.

Ga-Pa

V okolí nejvyšší německé hory Zugspitze (2 962 m n.m.) jsou lyžařská střediska, známé je především Garmisch Classic. Nedaleko tohoto areálu lyžařského střediska je možno lyžovat také na ledovcové plošině Zugspitzplatt.

Nikde v Německu se nedostanete výš než v Garmisch-Partenkirchenu. Už jen samotná jízda ozubnicovou dráhou je zážitkem, který rozzáří především dětské oči. Zugspitze je ideální pro rodinné výlety díky svým lehkým a středně obtížným sjezdovkám na Zugspitzblatt a jedinečný výhled na Německo a Rakousko.

Pokud lyžaři dávají přednost náročným lyžařským túrám, zamíří na strmé svahy Neue Welt. Rozmanitost zaručují další lyžařské oblasti jako Alpspitze nebo Kreuzeck, který je známý svou sjezdovkou Kandahar.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama