Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Liberecký Michal Birner zvažuje návrat do rodných Litoměřic
Aréna v Liberci

Marně se hokejisté Liberce pokoušeli o postup do semifinále play-off extraligy. Ve čtvrtfinálové sérii podlehli pražské Spartě 0:4 na zápasy

Jak zaznělo z prvních náznaků hodnocení i vyhlídek do budoucna, dají se v Liberci očekávat změny v souvislosti s eventuálními odchody nejlepších hráčů. Myšlenky na loučení s extraligou zvažuje Michal Birner, který pochází z Litoměřic a ke svému mateřskému klubu z tohoto města, hrajícímu první hokejovou ligu, má stále vřelý vztah.

Michal Birner patřil ke stabilním postavám libereckého týmu už od svého příchodu do klubu před sezonou 2015/2016. Krátce si pak odskočil na švýcarské angažmá, odkud se do Liberce vrátil.

Ilustrační snímek je z areálu arény v Liberci.

V útoku zářili Tomáš Filippi a Jakub Rychlovský

I přes vyřazení ve čtvrtfinále zanechali hokejisté od Ještědu v extralize zajímavou stopu. A to především díky výkonům opor. Útočníci Tomáš Filippi a Jakub Rychlovský se výrazně prosazovali v kanadském bodování a ve střelecké produktivitě. Oba se také v aktuální sezoně dostali do českého reprezentačního áčka.

V předkole play-off Liberečtí zdolali Olomouc 3:2 na zápasy a ve zmíněném čtvrtfinále prohráli s pražskou Spartou.

Tým po několika letech znovu vedl Filip Pešán

Ročník 2023/24 byl pro liberecké Bíly Tygry výjimečný tím, že na střídačce týmu stál po několika letech znovu hlavní trenér Filip Pešán. V minulosti dovedl Liberec k mistrovskému titulu v roce 2016, což byl premiérový a tudíž historický úspěch klubu z města pod Ještědem.

Filip Pešán převzal loni v létě kormidlo po Patriku Augustovi. Bylo to symbolické střídání, protože Augusta předtím dělal Pešánovi asistenta a posléze byl čtyři roky hlavním koučem. Loni se stal trenérem české reprezentační dvacítky.

Liberečtí odehráli ve vyřazovací části devět zápasů v rychlém sledu. Hodně sil je jistě stálo otáčení série s Olomoucí. Poté hned následovalo čtvrtfinále. A v něm severočeský celek podle umístění v tabulce narazil na nesmírně silného soupeře.

Sparta Praha prokázala obrovskou kvalitu

Pražská Sparta je všeobecně považována za tým, který už před zahájením play-off vzbuzoval respekt. Liberec měl sice touhu Pražanům znepříjemnit čtvrtfinálové vystoupení, ale bylo to nad jeho možnosti. Projevil se rozdíl v kvalitě a šířce kádru, který hovořil výrazně ve prospěch Sparty. Liberečtí uznali vysokou sportovní úroveň čtvrtfinálového soupeře a nechtěli se vymlouvat na případnou únavu z náročního programu v play-off.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama