Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Lukáš Mensator: Titul a stříbro s Karlovými Vary je malým unikátem
Hokejová aréna v Karlových Varech.

Bývalý hokejový brankář Lukáš Mensator získal v extralize mistrovský titul s HC Karlovy Vary v roce 2009 a už rok předtím i stříbro.

Po skončení aktivní kariéry u hokeje zůstal jako trenér gólmanů a letos v dubnu se přesunul z Mladé Boleslavi znovu do Karlových Varů.

Menstator je současně trenérem brankářů českých mládežnických reprezentací, konkrétně letos působí u národního týmu do 18 let. V rozhovoru pro MEDIASHOW.cz se ale věnoval především svému působení v extralize.

Hokejoví fanoušci si vás nejvíc vybavují právě z doby, kdy jste byl součástí „zlatého“ týmu Karlových Varů. Už je to patnáct let…

Zpětně se na to nekoukám. Samozřejmě nás všechny těšilo, že se nám něco povedlo. Ale že bych to po večerech někomu vyprávěl, to vůbec.

Jak s odstupem času tedy hodnotíte tehdejší období?

Stříbro a zlato pro Karlovy Vary v extralize dva roky po sobě beru jako malý unikát. Jinak ty ostatní sezony byly víceméně pořád stejné, tedy bez výrazného prosazení v tabulce nebo v play-off.

Z Karlových Varů jste odešel do Plzně. Nelitoval jste toho?

V Plzni jsem byl dva roky s dalším brankářem Matějem Machovským. Na pozici jedničky jsem se ale nedostal, i když se předpokládalo, že bych měl začít. Ale Matěj byl lepší než já. Pak jsem ještě šel do Kladna, které hrálo první ligu. A končil jsem v Německu.

Teď máte za sebou tříleté angažmá trenéra brankářů v extraligové Mladé Boleslavi. Jaká to byla zkušenost?

Tři roky u áčka byly fajn. Zase něco jiného, než předtím. Navíc jsem už sedm let i u mládežnické reprezentace a myslím, že každá sezona mě obohacuje. V Boleslavi jsem zažil trenéry Radima Rulíka, Pavla Pateru, Ladislava Čiháka, Petra Hakena, letos Jirku Kalouse znovu s Petrem Hakenem, Richarda Krále s Davidem Havířem. Troufám si tvrdit, že od každého jsem si vzal něco. Je to paradoxní, ale za poslední tři roky jsem byl u boleslavského áčka služebně nejstarší.

Jak vás trenérská práce s brankáři naplňuje?

Nejsem dominantní trenér, který bude říkat: Udělej to takhle. Snažím se jen předávat zkušenosti, které jsem posbíral. A ukázat klukům cestu.

Z Mladé Boleslavi odcházíte po sezoně, která se klubu příliš nevydařila. Dá se nějak komentovat předposlední místo v tabulce extraligy ?

Boleslav se zachránila, což byl nakonec splněný úkol. Od začátku se ale myslelo úplně na jiné příčky. Byli jsme dole namočení a jsme rádi, že jsme utekli od posledního místa. Bylo tam období, kdy se od vás všechno odvrací. O vánocích jsme měli snad sedmibodovou ztrátu na tehdy předposlední Kladno a všichni nás už odepisovali.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama