Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Po trenéru Martinu Svědíkovi vede tým Slovácka Roman West
Fotbal, ilustrační foto.

Ve fotbalovém klubu 1. FC Slovácko začíná nová éra po Martinu Svědíkovi. Zkušeného kouče nahradil na lavičce ambiciozní trenér Roman West.

Dvaačtyřicetiletý lodivod Roman West má před sebou vůbec první trenérskou štaci v nejvyšší soutěži. A to v uznávaném klubu, který sídlí v Uherském Hradišti. A při Svědíkově působení se tým zařadil do širší špičky první ligy s účastí ve skupině o titul. A startoval dokonce i v evropských pohárech.

„Chtěl bych navázat na práci svého předchůdce, či se jí alespoň co nejvíce přiblížit,“ shrnul Roman West svůj přístup k nové roli při rozhovorech pro média a klubový web.

Martin Svědík se už v průběhu jara dohodl s vedením Slovácka, že v létě skončí. Podle jeho slov ho čeká operace a chce se dát zdravotně do pořádku.

V první lize je trenérským nováčkem

Byť je West trenérským nováčkem na prvoligové úrovni, ve fotbale už prošel vícero štacemi. Pracoval s mládeží v Ostravě, tým dospělých vedl například ve Vítkovicích ve druhé lize a s Opavou se dokonce dostal do baráže o postup do první ligy. Jeden čas spolupracoval i s Davidem Vavruškou, bývalým koučem Příbrami, Liberce a Teplic.

„Romana Westa dobře znám. Byl jsem v Opavě jeho asistentem,“ řekl pro MEDIASHOW.cz Davíd Vavruška při nedávném rozhovoru.

West trénoval i Třinec v MSFL, což je třetí nejvyšší soutěž. Ve Slovácku působí od ledna 2024 a na jaře zaujal úspěšnými výsledky s dorostenci.

Přechod od mládeže přímo do první ligy je sice velkým skokem, ale West takříkajíc ví, do čeho jde.

Skončili zkušení hráči v čele s Michalem Kadlecem

„Michal Kadlec ukončil kariéru. Odešli i další zkušení hráči, což musíme brát jako realitu,“ uvědomuje si West. Jan Kalabiška zamířil v rámci první ligy do Pardubic, Ondřej Mihálik do Hradce Králové, Daniel Holzer do Baníku Ostrava.

„Každý trenér by si přál, aby měl tým pohromadě hned od prvního dne přípravy, ale ve Slovácku se jej snažíme aspoň postupně doplňovat. Přišel Jakub Křišťan z Teplic, trénuje s námi Brazilec Carlos de Azevedo, který byl před několika lety v ostravském Baníku. A očekáváme další případné příchody,“ nastínil Roman West.

Začnou doma s pražskou Slavií

Postupně se do přípravy zapojil i záložník Filip Souček, který naposledy působil v Jablonci formou hostování z pražské Sparty. Předtím hrál i za Opavu a Brno.

Zatímco hráči Slovácka jsou z minulých sezon zvyklí na souboje s elitní ligovou trojkou v podobě celků Sparty Praha, Slavie Praha a Viktorie Plzeň, Roman West prožije v prvním kole z jeho pohledu unikátní prvoligovou trenérskou premiéru. A to v domácím prostředí s pražskou Slavií.

„Bude to krásné, nic lepšího nemohlo být. Možná jenom hrát venku na Spartě,“ glosoval nový trenér čerstvý los nejvyšší soutěže.

V článku jsme čerpali i z webových stránek FC Slovácko.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama