Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Řidiči MHD v Brně opět mohou při práci poslouchat rádia

Dopravní podnik města Brna opět umožní svým řidičům, aby na cestách poslouchali hudbu či mluvené slovo. Dál ale probíhá analýza.

DPMB spojí síly s Centrem dopravního výzkumu, do jehož studie se zapojí.

„K omezení poslechu hudby a mluveného slova přistoupilo vedení Dopravního podniku města Brna
23. května 2024 z několika důvodů – zvyšující se počet nehod zaviněných řidiči, zvýšený počet stížností ze strany cestujících na chování řidičů, ale i na hlasitý poslech rádií,“ sdělila Hana Tomaštíková, tisková mluvčí brněnského dopravního podniku.

Zkušenosti z ostatních dopravních podniků ani studie, které se věnují vlivu poslechu hudby na řízení, nejsou jednoznačné. Nevyplývá z nich přímá souvislost se zvýšenou nehodovostí, ale ani nevylučují vliv hlasité hudby nebo některých hudebních žánrů na fyziologické funkce řidiče.

„Z tohoto důvodu se chceme aktivně zapojit do studie Centra dopravního výzkumu, která by více objasnila vliv hudby či mluveného slova na bezpečnost řízení. Do doby, než studie přinese jasné výsledky, umožníme našim řidičům poslech hudby a mluveného slova, který ale nesmí svou hlasitostí obtěžovat cestující,“ řekl generílní ředitel podniku Miloš Havránek.

Na tomto postupu se vedení DPMB dohodlo s předsedy odborových organizací na společném jednání.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama