Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Premiéra: Nicolas Penner a Filip Horský jsou mezi úspěšnými střelci v lize
Fotbalový stadion U Nisy v Liberci.

Záložník Nicolas Penner a útočník Filip Horský se v dresu Slovanu Liberec zařadili mezi úspěšné střelce v jarní části Fortuna ligy.

Trenér libereckého Slovanu Luboš Kozel měl šťastnou volbu, když oba hráče poslal na hřiště v zápase se Sigmou Olomouc. Nicolas Penner byl dokonce v základní sestavě a Filip Horský střídal v závěru. Jejich branky rozhodly o vítězství Slovanu Liberec 2:0.

Dvaadvacetiletý Nicolas Penner i dvacetiletý Filip Horský přišli do Liberce v minulém roce z jiných ligových klubů. Prvně jmenovaný strávil jako mladík nějaký čas v mládežnické akademii Juventusu Turín. Poté debutoval v české lize v barvách Dynama České Budějovice, za které nastoupil do 24 zápasů. V Liberci zatím stihl šest utkání a dočkal se prvního ligového gólu.

„Na podzim šel do hry z lavičky náhradníků zrovna ve třech zápasech, kdy jsme dostali branku. Svým způsobem by to poznamenalo i zkušenějšího hráče. Ale věděl jsem, že má pohybové a rychlostní přednosti. V zimní přípravě se jevil dobře a jeho zařazení do sestavy proti Olomouci se ukázalo jako správné rozhodnutí,“ konstatoval trenér Luboš Kozel v těchto intencích na tiskovce po zápase.

Olaf Kok je novou tváří Slovanu Liberec

Filip Horský si odbyl ligovou premiéru už ve svých osmnácti letech v dresu Slavie Praha na podzim 2021 pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského shodou okolností proti Liberci. A v únoru 2022 se na pět minut objevil ve slávistickém týmu i v zápase Evropské konferenční ligy na půdě Fenerbahce Istanbul před 30 000 diváky. Potom hostoval v Mladé Boleslavi a v současnosti se snaží prosadit v barvách Slovanu Liberec.

Svůj první ligový gól vstřelil Filip Horský týden před tím, než Slovan Liberec nastoupí ve druhém jarním ligovém kole 18. února na stadionu Sparty Praha. Mladík, který je odchovancem pražské Slavie, tak může mít proti velkému rivalovi zvýšenou motivaci.

Novou tváří v libereckém áčku je nizozemský útočník Olaf Kok, který dosud působil v béčku Slovanu. „Jsem rád, že jsme se odhodlali k tomu, abychom mu dali šanci. Předtím hrál jen třetí ligu. A to je rozdíl. Má předpoklady, aby se stal platným článkem mužstva,“ řekl trenér Luboš Kozel na adresu Olafa Koka.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama