Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Fotbalové Teplice spolupracují s Tykačovou Slavií. Mají šest hráčů z Edenu
Stadion Na Stínadlech v Teplicích.

Do Teplic míří nové posily Ondřej Kričfaluši a Albert Labík, kteří rozšiřují skupinu hráčů s minulostí spjatou se Slavií Praha.

FK Teplice a SK Slavia Praha hráčské výměny činí krátce poté, co pražský klub koupil miliardář Pavel Tykač.

V úvodu jarní ligové sezony figuruje na oficiální soupisce Teplic hned šest hráčů se slávistickou minulostí. Nejdéle je přitom v severočeském klubu nyní už zkušený záložník Daniel Trubač. Na Stínadlech už od roku 2017 ze Slavie hostoval a poté v roce 2019 tam přestoupil.

V roce 2022 přišel na hostování ze Slavie do Teplic útočník Daniel Fila. V průběhu minulé sezony jej následoval další středový hráč Petr Hronek. Oba patří do základní osy teplického mužstva. 

Ondřej Kričfaluši a Albert Labík do Teplic

Další hráči a slávističtí odchovanci prošli nejprve hostováním v druholigové Vlašimi, s níž Slavia spolupracuje. A poté zamířili do Teplic. Jsou to Jakub Křišťan, od letošního února i Ondřej Kričfaluši a Albert Labík, který je v nejvyšší soutěži nováčkem, když dosud hrál za béčko Slavie a Vlašim.

To Ondřej Kričfaluši má na svém kontě už šest prvoligových startů za Slavii. „Může nastupovat ve středové řadě i v obraně. A právě takového hráče jsme hledali,“ komentoval příchod nové akvizice Štěpán Vachoušek, sportovní ředitel FK Teplice. Nová posila podepsala smlouvu do roku 2027, přičemž Slavia má možnost přednostního odkupu hráče zpět.

Tadeáš Vachoušek do Vlašimi

Vachouškův syn a útočník Tadeáš Vachoušek, který už nastřádal v první lize pětatřicet startů, bude na jaře hostovat z Teplic ve Vlašimi.

„Měli jsme po uzdravení některých marodů pět útočníků a rozhodli jsme se pro čtveřici Fila, Gning, Mohamed Yasser a Čerepkai. A Tadeášovi Vachouškovi umožňujeme pravidelnou zápasovou praxi, která je důležitá pro jeho fotbalový rozvoj,“ uvedl Štěpán Vachoušek k dočasnému přesunu svého syna do Vlašimi.

Už počátkem kalendářního roku došlo k rovněž zajímavé transakci. Teplický stoper Štěpán Chaloupek přestoupil do Slavie, která jej ale ponechala už jako svého kmenového hráče v Teplicích na půlroční hostování.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama