Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Trenér Martin Hyský se přesunul z druholigové Vlašimi do Karviné
Fotbal, ilustrační foto.

Fotbalový trenér Martin Hyský po angažmá ve Vlašimi zahajuje na lavičce MFK Karviná svoje premiérové působení v roli kouče v nejvyšší soutěži

Do nového angažmá v první lize přichází s bohatými hráčskými zkušenostmi i úspěšnou dosavadní trenérskou praxí ve druhé lize. V září mu bude 49 let a přesun do Karviné bere jako důležitý krok v trenérské kariéře.

Martin Hyský debutoval jako hráč v nejvyšší soutěži už v sezoně 1993-94 v pražské Slavii pod vedením tehdejšího trenéra Jindřicha Dejmala. Pak jsem už sledoval Hyského dráhu ve Slovanu Liberec, kde hostoval v ročníku 1994-95. A libereckým koučem byl Vlastimil Petržela.

Získal titul s pražskou Slavií

Po návratu do Slavie zažil Hyský cestu k mistrovskému titulu v sezoně 1995-96 a kromě první ligy absolvoval někdejší obránce či defenzivní záložník v dresu Slavie i 24 utkání v evropských pohárech. A to to včetně postupu přes AS Řím do semifinále Poháru UEFA.

Martin Hyský byl ve Slavii spoluhráčem Jana Suchopárka, Karla Poborského, Vladimíra Šmicera, Radka Bejbla, brankáře Jana Stejskala a dalších reprezentantů. Zajímavostí je, že nyní se na lavičce Karviné setká v roli soupeřů s dalšími bývalými kolegy z působení ve Slavii – Jiřím Lerchem, který je trenérem Českých Budějovic, a Lubošem Kozlem, který přišel z Liberce do Jablonce.

Pokud jde o další hráčské štace Martina Hyského, tak k nim patří Brno, ale i švédský AIK Stockholm, Dynamo Moskva a německé kluby Cottbus, Essen a Offenbach. Na závěr profesionální kariéry si ještě zahrál za SK Kladno.

Trenérské začátky spojil Martin Hyský s pražskou Slavií, kde vedl mládežnické týmy i B-mužstvo. Následně se prosadil u áčka druholigového klubu FC Vlašim. Díky hráčské spolupráci se Slavií tam pracoval s nadějnými fotbalisty, z nichž mnozí zamířili i do první ligy. Mnoho nechybělo, aby se do nejvyšší soutěže dostal přímo i tým Vlašimi, který před několika lety hrál pod Hyského taktovkou baráž o postup s Teplicemi, které ale záchranu v lize uhájily.

Přesun z Vlašimi do Karviné je pro Hyského novou výzvou.

„Vážím si šance, jakou jsem dostal z prvoligového klubu. A těším se na něco nového,“ uvedl Martin Hyský v těchto intencích na klubovém webu Karviné. Společně s ním přišli z Vlašimi i trenér brankářů Václav Winter a kondiční trenér Petr Hejný.

Debut proti Slovanu Liberec

Novinkou pro Hyského bude i příprava s Karvinou, která se střetne s několika polskými soupeři i jedním týmem ze Slovenska. Podobnou konfrontaci se zahraničními celky jako trenér Vlašimi nepoznal.

A pikantní nádech pro kouče může mít i úvodní ligový program Karviné. Trenér Hyský bude debutovat doma proti Slovanu Liberec, který má nového trenéra Radoslava Kováče. A navíc Hyský povede svůj nový tým v souboji se severočeským klubem, kde jako hráč zanechal také ligovou stopu. Potom jede Karviná do Pardubic, kde je nový trenér Jiří Saňák. A následuje derby s Baníkem Ostrava.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama