Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Trenérský přestup Davida Holoubka. Už vede Mladou Boleslav
Stadion v Mladé Boleslavi.

David Holoubek je novým trenérem FK Mladá Boleslav. Do jarní části Fortuna ligy klub vstoupil se zcela obměněným vedením.

Fanoušci středočeského týmu FK Mladá Boleslav si tak musí zvykat na to, že v klubu už nepůsobí sportovní manažer Pavel Hoftych, hlavní trenér Marek Kulič, ani asistent Pavel Medynský.

Mladoboleslavský ligový klub má nového sportovního ředitele, kterým se stal Jakub Dovalil. Někdejší trenér české reprezentační jedenadvacítky pracoval naposledy v českém fotbale v roce 2018, kdy byl sportovním ředitelem FK Teplice. Poté působil v zahraničí jako trenér lotyšské reprezentace hráčů do 19 let.

Nový mladoboleslavský trenér David Holoubek začínal u mládeže Sparty Praha a krátce vedl i její áčko. V lednu 2018 nahradil ve Slovanu Liberec Jindřicha Trpišovského, který odešel se svými asistenty do Slavie Praha, kam je pak následovali i někteří liberečtí hráči.

David Holoubek po půl roce zamířil z Liberce do slovenské ligy, konkrétně do týmu MFK Ružomberok. Po návratu do Česka vedl reprezentační mládežnické výběry. Tuto činnost ukončil, aby mohl přijmout nabídku z Mladé Boleslavi. Jeho novými asistenty jsou Marek Jarolím, Jan Jelínek a trenér brankářů Kamil Čontofalský.

Holoubkův návrat do ligy takřka po šesti letech

David Holoubek se vrátil do trenérského kolotoče v české lize skoro po šesti sezonách.

„To už pěkná řádka let. Přišli jsme do klubu před měsícem a poznali jsme, že tým chce pracovat. Cíle ohledně umístění jsme si ale nedali. Základem musí být každodenní úsilí v tréninku. A aby to pak hráči ukazovali v zápasech,“ nastínil Daniel Holoubek svoji vizi po prvním jarním utkání v Plzni.

Po Plzni přijde Baník Ostrava

„Ne vždy se všechno podaří výsledkově nebo podle výkonu, ale náročností  chceme hráče připravit na intenzitu v ligových utkáních,“ přemítal trenér. Mladá Boleslav vykročila do jara remízou 1:1 s Viktorií Plzeň.

„To, že se nám podařilo vyrovnat, bylo vyústěním hry celého týmu. Nerad bych chválil jednotlivce. Mužstvo bereme jako celek, jehož pevným článkem jsou i ti, kteří se v danou chvíli nedostanou do základní jedenáctky,“ zakončil trenér svoje úvahy už s výhledem na další zápas. Tím bude jarní domácí premiéra v sobotu 17. února proti Baníku Ostrava.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama