Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Daniel Fila odstartoval jaro dvěma góly a chce přidávat další
Daniel Fila

Fotbalový útočník Daniel Fila už hraje čtvrtou prvoligovou sezonu, a to ve čtvrtém klubu. Momentálně hostuje z pražské Slavie v Teplicích.

Na svém kontě má Daniel Fila (21) i v tak mladém věku aktuálně třiaosmdesát startů v nejvyšší soutěži. A mohlo by jich být i více, kdyby Filovu kariéru nepřibrzdila zranění a z nich vyplývající herní pauzy.

Dvěma brankami ale zařídil vítězství Teplic nad Zlínem (2:1) v prvním jarním kole Fortuna ligy. Ve třinácti zápasech, do kterých v této sezoně nastoupil, se střelecky prosadil celkem čtyřikrát. A podle svých slov chce přidávat další, aby co nejvíce pomohl Teplicím. Daniel Fila už aktuálně dorovnal svoji loňskou bilanci, kdy dal čtyři góly v patnácti utkáních.

Daniel Fila (na snímku na teplickém stadionu) si odbyl ligovou premiéru už ve svých osmnácti letech v dresu Zbrojovky Brno, kde nastupoval pod vedením trenérů Miroslava Machálka a jeho nástupce Richarda Dostálka.

Brno je pro Daniela Filu srdcovka

„Brno je pro mě a vždycky bude srdcovka, i když jsme na jaře 2021 sestoupili. Dostal jsem tam šanci v lize, a to bylo fajn,“ svěřil se Daniel Fila už na podzim.

Počínání brněnského klubu samozřejmě dál sleduje. A tak vnímá, že po odvolání Richarda Dostálka loni na jaře vedl tým Martin Hašek a po jeho odvolání a dalším sestupu Zbrojovky přišel Luděk Klusáček, který ale v Brně už taky není. Mužstvo nyní vede Tomáš Polách.

„Pana Polácha znám z brněnského dorostu,“ přikyvuje Daniel Fila a tím dokládá svoje fotbalové kroky směrem mezi elitu.

Z Brna odešel do Mladé Boleslavi, kde se potkal se špičkovými spoluhráči. Někteří z nich jsou stále oporami středočeského celku.

„Když na podzim hrála Boleslav v Teplicích, kdy jsem nemohl nastoupit pro zranění, tak jsem z tribuny viděl na hřišti v dresu hostí Marka Matějovského, Ondřeje Karafiáta, Marka Suchého i Vasila Kušeje, se kterým jsem byl v reprezentační jedenadvacítce,“ vyjmenoval Daniel Fila zvučná jména.

Proti Slavii Praha ale v podzimní části nemohl nastoupit kvůli dohodě klubů o jeho hostování na severu Čech.

„Stejná situace nastala už na jaře. Ale pokaždé jsem o tom věděl a počítal s tím. Taková praxe má plusy i minusy, ale extrémně to neřeším,“ nelámal si hlavu Daniel Fila.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama