Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
V Brně se chystá modernizace tramvajové trati do Bystrce
Brno, tramvaj

Se začátkem letních prázdnin a dovolených přechází od 29. června brněnská městská hromadná doprava na prázdninové jízdní řády.

„Největším letním projektem Dopravního podniku města Brna je modernizace tramvajové trati do Bystrce. Skončí v říjnu, provozu MHD se dotkne jen o prázdninách,“ uvedla pro MEDIASHOW.cz. Hana Tomaštíková, mluvčí brněnského dopravního podniku.

„Od soboty 29. června do soboty 31. srpna 2024 se bude provoz MHD na linkách 1 až 84 řídit prázdninovými jízdními řády. Stejně tak nepojedou zvláštní autobusové školní spoje. V pátek 5. a v sobotu 6. července 2024 bude provoz všech linek MHD veden podle jízdních řádů pro SOBOTY,“ informovala mluvčí.

Dopravní podnik města Brna na konci června zahajuje práce na modernizaci tramvajové trati v ulici Obvodová, a to od zastávky Zoologická zahrada po smyčku Rakovecká. Opravu trati z roku 1983 vyžaduje její zhoršený technický stav.

„Modernizace dvoukolejného úseku dlouhého 1330 metrů bude spočívat ve výměně kolejového svršku, zřízení nového trolejového vedení a další protihlukové stěny. Také budou upraveny zastávky Zoologická zahrada a Přístaviště na bezbariérové,“ uvedl Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Hlavní část projektu proběhne v červenci a srpnu. Dokončovací práce, které již nebudou mít vliv na provoz MHD, budou pokračovat až do října.

Náklady na modernizaci činí 143 miliónů korun. DPMB je pokryje z evropských fondů, konkrétně z Operačního programu Doprava.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama