Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Královéhradecký kraj posílá na podporu cestovního ruchu miliony
Hradec Králové, nádraží

Královéhradecký kraj rozdělí necelých 3,6 milionu korun z dotačního programu Podpora rozvoje udržitelného cestovního ruchu pro rok 2024.

„Finanční prostředky na aktivity v této oblasti využije dvacet úspěšných žadatelů, mezi které například patří obce, města, spolky či destinační společnosti,“ uvedla pro MEDIASHOW.cz Martina Svatoňová, mluvčí Královéhradeckého kraje.

Do dotačního programu Podpora rozvoje udržitelného cestovního ruchu pro rok 2024 s alokací dva miliony korun přišlo celkem 26 žádostí.

„Mezi dvacet úspěšných žadatelů kraj rozdělil 3,6 milionu korun s tím, že původní částku navýšil téměř o 1,6 milionu korun z nevyčerpané alokace dotačního programu Podpora budování doprovodné infrastruktury cestovního ruchu v Královéhradeckém kraj pro rok 2024,“ podotkla Svatoňová.

„Finanční podpora cestovního ruchu je nezbytná pro rozvoj turistiky, která přináší mnoho příležitostí pro místní podnikatele, posiluje ekonomiku v našem regionu, vytváří nové pracovní příležitosti, zlepšuje kvalitu života místních obyvatel a brání vysídlování venkovských oblastí,“ vysvětlila náměstkyně Martina Berdychová odpovědná za oblast sociálních věcí, kultury a cestovního ruchu.

Finance na zlepšení infrastruktury značení cest

„Spolu s tím ale musíme respektovat životní prostředí, zvyšovat kvalitu nabízených služeb, a tak minimalizovat následky rozvoje turismu a velkého zájmu o naše přírodní a kulturní dědictví. Proto právě krajské dotace směřují na terénní úpravy stezek, obnovu a vznik turistických tras, informačních systémů a podobně,“ dodala Martina Berdychová.

Podcast: Oblíbená místa s Radiem Energic a MEDIASHOW.cz
Podcast: Oblíbená místa s Radiem Energic a MEDIASHOW.cz
Advertorial

Úspěšní žadatelé o dotaci použijí tyto finanční prostředky například na obnovu naučných, pohádkových a turistických tras, vznik nových stezek, obnovu turistických značek, instalaci zábradlí z důvodu bezpečnosti návštěvníků i v oblasti vodácké turistiky, která má v regionu potenciál dalšího rozvoje a je v souladu s principy udržitelného cestovního ruchu. Dotace například pomůže zkvalitnit přístaviště Areálu sv. Josefa v Červeném Kostelci.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama