Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
V nominaci na fotbalové EURO jsou i čtyři bývalí hráči Pardubic
Jiří Krejčí

ROZHOVOR V národním týmu pro fotbalové EURO figurují i čtyři hráči, které trenér Jiří Krejčí vedl před nedávnem v prvoligovém týmu Pardubic.

Právě úspěšnost jeho bývalých svěřenců bylo tématem rozhovoru MEDIASHOW.cz s Jiřím Krejčím, který nyní trénuje celek TJ Sokol Živanice ve třetí lize.

Jak jste přijal fakt, že v reprezentaci jsou stopeři Robin Hranáč, Tomáš Vlček, záložník Lukáš Červ a útočník Mojmír Chytil? Musí vás těšit, že ligové kariéry prakticky rozjížděli v pardubickém celku a nyní jsou v národním týmu pro EURO 24.

Četl jsem komentáře, že máme i pro reprezentaci k dispozici mladou stoperskou dvojici Hranáč-Vlček. Kluky jsem poznal v Pardubicích a musím říci, že už tehdy byli opravdu pracovití. Chtěli něco dokázat a mám z toho radost. Totéž platí i pro Červa a Chytila. Myslím, že i díky následnému působení Hranáče a Červa v Plzni a Vlčka s Chytilem ve Slavii jsou už tito hráči vyzrálí. A to je dobře.

V první lize jste působil na pardubické trenérské lavičce od postupu klubu v roce 2020 do září 2022. Jak se v té době prezentovali zmiňovaní fotbalisté?

Tomáš Vlček dal svůj první ligový gól. Pamatuji si to dodnes, šel sám z pozice stopera na brankáře a skóroval. Chytil předtím v Olomouci paběrkoval, ale za Pardubice dal dost gólů a odcházel zpátky do Olomouce jako jejich posila. A teď se prosazuje ve Slavii. Hranáč hrál v mládeži útočníka a i po přesunu na místo stopera uměl vyvést balon a kromě pozice vzadu zaznamenal nějaké góly hlavou po standardkách.

Zastavme se ještě u Mojmíra Chytila. Čekal jste u něj takový progres?

Byl to borec už u nás v Pardubicích. Když jsme ho dali na kraj nebo na hrot do útoku, všude obstál. Má fotbalové srdce, je to pracant a oceňuji, co předvádí ve Slavii. Nebyl sice vychovaný v pardubické mládeži, ale přál bych si, aby podobní fotbalisté vzešli v budoucnu i z pardubické akademie.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama