Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Viktoria Plzeň sehrála úspěšný trojboj. Drží pozici pro poháry
Fotbalový stadion v Plzni.

Viktoria Plzeň zvládla vstup do jarní části Fortuna ligy. Ze tří zápasů během týdne vytěžila sedm bodů a upevnila si třetí příčku v tabulce.

Viktoria Plzeň přitom neměla snadný program, protože po úvodním duelu s Mladou Boleslaví (1:1) musela absolvovat dohrávku na půdě Baníku Ostrava (1:0) a o pár dní později hned další těžký zápas na stadionu v pražském Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905 (2:0).

„Myslím, že to byl úspěšný trojboj. Hlavně výhry v Ostravě a na Bohemians mají svoji hodnotu. Kdyby nám někdo prognózoval, že z prvních tří jarních kol vytěžíme sedm bodů, byl bych spokojený. A povedlo se nám to,“ uvažoval ve vyjádření po zápase plzeňský trenér Miroslav Koubek.

Přes zimu došlo v kádru předního celku tabulky k některým změnám. A to i na brankářském postu, když český reprezentant Jindřich Staněk odešel do pražské Slavie. Záložník Adam Vlkanova byl uvolněn do polského Ruchu Chorzów a další záložník Pavel Bucha dokonce do Cincinnati v USA.J

Místo v brance zaujal Martin Jedlička, navrátilec z hostování v Bohemians. A středovou řadu doplnili Lukáš Červ a Matěj Valenta z pražské Slavie. Lukáš Červ hrál naposledy za Slovan Liberec a Matěj Valenta za FC Slovácko. Debut v plzeňské dresu si už odbyl i Cheick Souaré z druholigového Vyškova.

„Zatímco Lukáš Červ s Matějem Valentou první ligu dobře znají z minulých působišť. Souarému jsme dali nějaký čas, aby se v Plzni adaptoval. Počítáme s tím, že se se postupně zapojí do hry co nejvíce,“ uvedl Miroslav Koubek.

Viktorii čeká Zlín a pohár v Jablonci

Z vydařeného rozjezdu do jara sice mohou mít v Plzni radost, ale náročné vedení klubu včetně trenéra nemají důvod k přehnanému optimismu. Už v příštích dnech čekají na Viktorii Plzeň další zápasové zkoušky hned na dvou frontách.

V sobotu 24. února hostí Plzeň v ligovém duelu FC Zlín, který přijede povzbuzen výhrou na regionálním rivalem Slováckem. A v úterý 27. února následuje čtvrtfinále MOL Cupu (Český pohár) na půdě Jablonce, který má v poslední době střeleckou formu. Půjde o hodně, protože případný postup do semifinále je velkým lákadlem směrem k celkovému triumfu v pohárové soutěži.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama