Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Basketbalisty Pardubic povede trenér Jan Šotnar po stříbru v lize
Jan Šotnar

Jan Šotnar se stal novým trenérem basketbalistů BK Pardubice. V uplynulé sezoně přivedl tým BK Ústí nad Labem ke stříbru v nejvyšší soutěži.

Jan Šotnar zřejmě oproti ostatním koučům v české nejvyšší soutěži prožívá výjimečné období. Tým Ústí nad Labem dovedl ke stříbrné medaili v Národní basketbalové lize, následně se přesunul k české reprezentaci pro přípravu národního týmu a turnaj ve Španělsku. A ještě stihl uzavřít přestup do týmu BK Pardubice, který povede v nadcházející sezoně.

Šotnarovo trenérské angažmá pozorně sleduje i reprezentační trenér áčka, španělský expert Diego Ocampo. Šotnar je totiž jeho asistentem u národního týmu. Oddchovanec Litoměřic, který na sebe výrazně upozornil na lavičce BK Ústí nad Labem, si nesmírně váží toho, že může být trenérskou součástí reprezentačního výběru. A čerpat další zkušenosti od uznávaného kouče.

Největší úspěch pro Ústí nad Labem

„S Ústím jsme hráli finále Národní basketbalové ligy až do konce května. Jsem rád, že jsem se podílel na největším úspěchu tamního klubu v historii. Ústí nikdy předtím nezískalo medaili v lize a letos jsme to dotáhli ke druhému místu,“ řekl pro MEDIASHOW.cz Jan Šotnar přímo na palubovce v Nymburce po posledním zápase finálové série. Ústí podlehlo mnohonásobnému mistru republiky 1:4 na zápasy.

Třebaže ústecký celek se stal takříkajíc senzací ligového ročníku, Šotnara to nepřesvědčilo k tomu, aby na severu Čech zůstal.

„V klubu se mi pracovalo skvěle, ale věděl jsem, že ať finále dopadne jakkoli, prostě to je moje loučení. Byť už jsem měl jasno o svém „přestupu“, nechtěl jsem ještě chystanou změnu oficiálně potvrdit. Je na mém novém klubu, aby to zveřejnil jako první,“ glosoval novinku s jemným úsměvem.

A tak po pár dnech skutečně vedení BK Pardubice oznámilo, že Jan Šotnar se stává hlavním trenérem východočeského celku. Tedy družstva, které prohrálo ve čtvrtfinále play off právě s Ústím nad Labem.

Jan Šotnar vedl v Ústí hvězdy ligové soutěže, jimiž byli Američané Ty Nichols a Lamb Autrey. Do Pardubic přichází jako nový kouč v situaci, kdy klub už nepočítá s osmi hráči dosavadního kádru. Znamená to, že v Pardubicích nezůstane kámen na kameni nejen na trenérských postech, ale ani v hráčském kádru.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama