Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Hokejisté Českých Budějovic hrají v předkole proti Karlovým Varům
Hokejová aréna v Českých Budějovicích

Hokejový trenér Ladislav Čihák absolvuje další play-off v extralize. Na střídačce Českých Budějovic vede tým v předkole proti Karlovým Varům.

Potkávají se šestý a jedenáctý tým po základní části. Dosavadní bodové zisky a umístění po 52. kolech se takříkajíc mažou. Nedá se proto absolutně tvrdit, že by České Budějovice díky lepší pozici před play-off byly proti nadcházejícímu soupeři jasným favoritem.

Jisté je, že velkou motivaci uspět bude mít nejen trenér Ladislav Čihák, ale i jeho asistent Jiří Hanzlík. Někdejší obránce totiž jako hráč zanechal stopu právě v karlovarském klubu, kde svého času patřil k oporám.

Trenér Ladislav Čihák působil také v Plzni, Hradci Králové a Mladé Boleslavi

Ladislav Čihák působí od roku 2021 už ve čtvrtém extraligovém klubu v řadě. Výrazně na sebe upozornil ve Škodě Plzeň. Se západočeským celkem získal v náročné extralize tři bronzové medaile, což byl v konkurenci ostatních elitních týmů velký úspěch.

„Měl jsem možnost trénovat špičkové hokejisty jako byl někdejší král produktivity a nejlepší extraligový hráč Milan Gulaš. Na druhou stranu jsme dávali v Plzni šanci mladým klukům, kteří se dostali do reprezentační dvacítky i do kádru áčka pro přípravu na mistrovství světa,“ připomněl Ladislav Čihák pro MEDIASHOW.cz. svoji plzeňskou etapu trenérské kariéry.

Z Plzně zamířil do Hradce Králové, kde byl asistentem trenéra Tomáše Martince. Po roce, kdy hradecký tým vyhrál základní část extraligy, ale neuspěl ve čtvrtfinále, se Ladislav Čihák rozhodl pro odchod do Mladé Boleslavi.

Ve středočeském klubu se stal hlavním trenérem, ale v průběhu sezony 2022/2023 byl odvolán. Na další štaci však nemusel čekat dlouho. V létě 2023 jej angažovaly České Budějovice, které přistoupily ke změně trenéra. Ladislav Čihák nahradil Davida Čermáka, který se přesunul k reprezentační osmnáctce.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama