Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Jezero Milada na Ústecku je padesát minut po dálnici D8 od Prahy
Jezero Milada, informační cedule

REPORTÁŽ Padesát minut po dálnici D8 od Prahy leží jezero Milada. Nachází se na severu Čech nedaleko Ústí nad Labem a Teplic. A je příjemnou zastávkou.

Lokalita je z Prahy dostupná po dálnici D8 do padesáti minut. Bývalá těžební oblast prošla rekultivací a jezero dostalo své jméno po původním hlubinném dole.

Vzniklo zatopením uhelného velkolomu a dnes je po jezeru Most, jezeru Medard u Sokolova největší svého druhu v Česku. Začalo se napouštět v roce 2001.

Pro rekreaci a sport

Jezero i jeho okolí slouží k nejrůznějším rekreačním a sportovním účelům jako je například koupání, plavání, potápění, táboření, paddleboarding, kiting, windsurfing, cyklistika, inline bruslení či kondiční běh.

Jedinečnost rekultivované krajiny si mohou návštěvníci prohlédnout ze sedla kola při výletě po přilehlé cyklotrase. V okolí se již dnes nachází cyklotrasa 3009 přicházející z Krušných hor, jejíž různorodý povrch je vhodný pro výlety s celou rodinou.

Z ní je možno se napojit na cyklotrasu 3091 směrem do Dubice, 3090 přes Trmice do Ústí nad Labem nebo na druhou stranu vedoucí cyklotrasu 3071 do Teplic. Cyklotrasa si klade za úkol seznámit návštěvníky s oblastí, která se z hnědouhelného dolu stává územím pro oddech a rekreaci.

Jezero Milada slouží i ke koupání

Návštěvníci se mohou vykoupat na některé ze sedmi pláží vysypaných valounky a pískem. Na Hlavní pláži, pláži Trmice a pláži Roudníky se v letní sezóně nachází stánky s občerstvením, půjčovny sportovního vybavení a také mobilní toalety. K dispozici jsou uzamykatelné cykloboxy.

V letní sezóně je východní břeh obsluhován veřejnou autobusovou dopravou s příjemnou dochozí vzdáleností k vodní ploše.

V článku jsme čerpali z webových stránek kudyznudy.cz, usti.cz, vizemilada.cz.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama