Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Michal Vondrka: Pardubice i Třinec mají ve finále ohromnou sílu
Michal Vondrka

Hokejový útočník Michal Vondrka po dvaceti letech v české nejvyšší soutěži, v zahraničí a v reprezentačním týmu i dál sleduje hokejové dění.

V rozhovoru pro MEDIASHOW.cz se Michal Vondrka vyjádřil i k probíhajícímu extraligovému finále.

Ostře sledovaná série mezi Pardubicemi a Třincem budí spoustu emocí, názorů a hodnocení ze všech možných stran. Jak vzpomínáte na svoje hráčské angažmá v pardubickém klubu?

Není to tak dávno. Působil jsem v Pardubicích ještě před několika lety. A nelituji času, který jsem tam strávil. Tým byl zrovna dole v tabulce a pomáhal jsem se záchranou v extralize, což je ve srovnání se současností úplně jiná situace. Byl jsem u toho, když se Pardubice v dané sezoně udržely. Mám tam dodnes spoustu přátel i mezi bývalými spoluhráči. Někteří kluci z té doby hrají v Pardubicích i nyní. Mohl bych je jmenovat, ale nechci na nikoho zapomenout.

Jakl vnímáte vývoj aktuálního finálového dramatu?

Stejně jako všichni, co se v hokeji pohybujeme, jsem i já zvědavý, jak to dopadne. Po čtyřech zápasech je série vyrovnaná 2:2 na zápasy. Takže je to pořád otevřené. Ukazuje se, že pokud se oba týmy, tedy Pardubice a Třinec semknou, tak mají ohromnou sílu.


Jako hráč jste získal s pražskou Slavií mistrovský titul v extralize v roce 2008, k tomu se stejným týmem tři stříbra a jeden bronz a ještě v roce 2022 další bronz s Českými Budějovicemi.

Působil jsem i v Karlových Varech, krátce v pražské Spartě, tři roky v Chomutově, následně v Mladé Boleslavi, Pardubicích a v Českých Budějovicích. A právě chomutovskou štaci jsem si vybavil v polovině dubna, když jsme tam měli s českou reprezentační osmnáctkou soustředění před mistrovstvím světa. Znovu jsem poznal v praxi výborné zázemí pro hokej v Chomutově.

Jste generálním manažerem národního týmu do 18 let. Nechybí vám bezprostřední kontakt s ledovou plochou?

Ani ne. Myslím, že jsem toho odehrál dost. Po každodenním drilu se mi nestýská. Občas mě svrbí ruce, ale v žádném klubu nepůsobím a pracuji jen pro hokejový svaz. Kdybych byl ještě zainteresován na klubové úrovni, znamenalo by to velkou časovou náročnost. Vzhledem k tomu, že se věnuji i podnikání, tak by to asi nešlo skloubit dohromady.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama