Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Ladislav Škorpil kvituje poslední úspěchy fotbalistů Hradce Králové
Ladislav Škorpil

I v 79 letech je Ladislav Škorpil pozorovatelem fotbalu. Zajímá se o něj na všech úrovních a sleduje především Hradec Králové, kde žije.

Dá se říci, že královéhradečtí fotbalisté mu dělají v poslední době radost. A to konkrétně úspěšnými výsledky pod vedením nového kouče Davida Horejše, který k mužstvu nastoupil v průběhu jarní sezony.

Hradecký trenérský štáb tvoří aktuálně hned pět koučů. Realizační tým pracuje s nadšením, ale i odborností a fotbalovými zkušenostmi. Nejbližšími spolupracovníky trenéra Davida Horejše jsou jeho asistenti Stanislav Hejkal, Adrian Rolko, Lukáš Vácha trenér brankářů Tomáš Poštulka.

„Jestli je to dobrá volba, to ukáže až tabulka na konci sezony,“ glosoval Ladislav Škorpil (na snímku) pro MEDIASHOW.cz působení trenérské pětice u áčka Hradce Králové.

Hrají v Liberci a doma s pražskou Slavií

Dvě kola před koncem základní části první ligy figuruje FC Hradec Králové v prostřední skupině tabulky.

„Je dobře, že se tam Hradec dostal. Rozdíl mezi středem tabulky a skupinou o udržení v nadstavbové části je samozřejmě zásadní, pokud jde o vyznění sezony. Každému týmu by pomohly tři výhry v řadě, což se teď Hradci podařilo proti Karviné, v Teplicích i proti Slovácku,“ kvitoval Ladislav Škorpil.

Protřelý kouč připomněl, jaký program má Hradec Králové ve finiši základní části.

„Jedeme do Liberce a přivítáme doma pražskou Slavii. To není moc příznivý los. Neznám přesně, jak jsou na tom se zápasy ostatní celky. I ve fotbale platí, že se některá pozitivní očekávání mohou obrátit zpátky, takže si na to počkáme,“ promluvil už jakoby jménem hradeckého klubu.

„Nikdy nevíme, jak to bude za týden. Vidím spoustu utkání Hradce a říkal jsem, že filozofie úspěchu našeho klubu spočívá v tom, aby ti druzí byli ještě horší než my. A zatím se to daří,“ pousmál se zkušený stratég.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama