Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Ondřej Hudeček povede volejbalisty Karlovarska v play-off extraligy
Ondřej Hudeček

VK Karlovarsko nastoupí ve čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy pod vedením nového trenéra Ondřeje Hudečka proti Českým Budějovicím.

Dva dlouhodobě přední české týmy se tak potkávají nečekaně brzy, protože dříve spolu bojovaly až ve finále nebo v semifinále.

Především celek VK Karlovarsko, který reprezentuje Karlovarský kraj, prožívá turbulentní sezonu. A to i na trenérských postech.

Australský trenér Liam Sketcher byl odvolán

Když sportovní manažer Ondřej Hudeček (na snímku před karlovarskou halou) oznámil loni v létě, že novým lodivodem volejbalového celku VK Karlovarsko bude australský expert Liam Sketcher, byla to v rámci českého volejbalu zásadní zpráva. Vůbec poprvé se totiž na základě rozhodnutí klubového vedení stal koučem Karlových Varů cizinec – a hned z daleké Austrálie.

Jenže Sketcherovo působení v klubu nemělo dlouhého trvání. Sportovní terminologií řečeno, Australanovi zlomila vaz senzační porážka Karlovarska ve čtvrtfinále Českého poháru na půdě Hradce Králové, celku z nižší soutěže. Pro karlovarský klub, který nedávno vyhrál extraligu a pravidelně startoval na finálových akcích Českého poháru, to byl šok.

„Liam Sketcher nepřiletěl do Česka od klokanů, dlouhodobě žije v Německu a zná evropský volejbal. Věřím, že bude pro nás přínosem,“ sliboval si karlovarský Ondřej Hudeček pro MEDIASHOW.cz úspěchy od angažování australského kouče. A od února je všechno jinak a Ondřej Hudeček zaujal pozici po odvolaném trenérovi.

Třetí změna v krátké době

Je to už třetí trenérská změna v Karlových Varech za krátkou dobu. Loni na jaře skončil Jiří Novák, který se od té doby naplno věnuje práci hlavního kouče u české reprezentace. A Sketcher vydržel jen několik měsíců.

Trenéra Ondřeje Hudečka, který je také bývalým kapitánem reprezentace, tak čeká nová výzva. S Karlovarskem získal mistrovské tituly v extralize jako hráč i jako sportovní manažer, nyní se pokouší uplatnit dosavadní volejbalové poznatky v roli hlavního kouče.

Pikantní série s Českými Budějovicemi

A pikantní je, že první zápasy play-off na trenérské lavičce absolvuje Ondřej Hudeček právě proti Českým Budějovicím. Tedy v klubu z města, kde začínal svoji hráčskou kariéru.

Sportovních vazeb mezi Karlovarskem a Českými Budějovicemi je ale více. Například prezident karlovarského klubu a rovněž bývalý reprezentant Jakub Novotný působil ve své hráčské éře také v Českých Budějovicích a dokonce v roce 2012 s nimi vyhrál extraligový titul.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama