Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Rychnov nad Kněžnou má zajímavou historii i současnost
Rychnov nad Kněžnou, náměstí

REPORTÁŽ Rychnov na Kněžnou s necelými dvanácti tisíci obyvatel má zajímavou historii. V současnosti žije i bohatým společenským a kulturním životem.

„Pokud jde o památky, tak pozornost turistů v našem městě poutá kolowratský barokní zámek,“ řekla pro MEDIASHOW.cz Lenka Poniklová, vedoucí Městského informačního centra v Rychnově nad Kněžnou, který je vyhledávaným místem v Královéhradeckém kraji.

„Kromě interiéru zámku s bohatou sbírkou obrazů, knih a skla, mohou turisté navštívit i Muzeum a galerii Orlických hor. Mezi významné památky patří i nedaleký kostel Nejsvětější Trojice a zvonice s třetím největším zvonem v Čechách Kryštofem,“ poznamenala Lenka Poniklová při naší návštěvě města.

Jak uvádějí webové stránky města Rychnova nad Kněžnou, kromě církevních obřadů je totiž kostel i dějištěm koncertů vážné hudby, sborového zpěvu i místem, kde probíhají akce Orlického varhanního festivalu. V bývalé židovské synagoze obnovený interiér je památníkem spisovatele Karla Poláčka a zároveň obsahuje expozici judaismu v Podorlicku.

Odkaz spisovatele Karla Poláčka

Díky odkazu spisovatele Karla Poláčka a dalších osobností historie města se každoročně koná několik kulturních akcí, které svým významem přesahují rámec města. K městu již nerozlučně patří festival Šlitrovo jaro, začátkem léta se v netradičních prostorách města konají atraktivní divadelní představení a koncerty pod názvem Poláčkovo léto.

Podcast: Oblíbená místa s Radiem Energic a MEDIASHOW.cz
Podcast: Oblíbená místa s Radiem Energic a MEDIASHOW.cz
Advertorial

Velkou tradici má Rychnovská osmička, soutěž amatérů a tvůrců videoprogramů s mezinárodní účastí. Zcela originální a u nás vyjímečná akce Filmový smích je každoročně na podzim věnována profilu některého z předních tvůrců či představitelů naší filmové komedie.

Roman Šebrle a vztah k Rychnovu nad Kněžnou

Ve sportovním prostředí je známé spojení Rychnov nad Kněžnou a Roman Šebrle. Olympijský vítěz, mistr světa a mistr Evropy v desetiboji se sice narodil v roce 1974 v Lanškrouně, ale k Rychnovu má blízký vztah.

V Rychnově nad Kněžnou si zavzpomínáte na Bylo nás pět
V Rychnově nad Kněžnou si zavzpomínáte na Bylo nás pět
Advertorial

„Roman Šebrle chodil v Rychnově na základní školu i na gymnázium. Vím, že i dál spolupracuje s městem a zúčastňuje se charitativních a dobročinných akcí. Když je na ně přizván, tak se tady objeví,“ sdělila Lenka Poniklová.

V článku jsme čerpali z webových stránek města Rychnov nad Kněžnou.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama