Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Fotbalové EURO: Kdy hrají Češi v Lipsku a Hamburku
Olympijský stadion v Berlíně

Fotbalové EURO 2024 vypuklo vítězným utkáním Německa proti Skotsku (5:1) a Češi poprvé zasáhnou do šampionátu v Lipsku 18. června.

EURO 2024 je tady a Němci v prvním zahajovacím utkání suverénně přejeli Skoty vysoko 5:1. Čeští reprezentanti poprvé sehrají mistrovské utkání v Lipsku proti Portugalsku.

Lipsko ve východní části Německa opět bude dějištěm základní skupiny světového šampionátu. Na stadionu o divácké kapacitě přes 41 tisíc bude domácím týmem výběr Portugalska a Česko bude v roli hostujícího soupeře. Hraje se 18. června od 21 hodin.

Na další dvě utkání ve skupině s Tureckem a Gruzií se český výběr přesune do Hamburku na stadion o kapacitě 49 tisíc diváků.

Druhé utkání čeští reprezentanti sehrají v sobotu 22. června v 15 hodin. V závěrečném skupinovém zápase pak ve středu 26. června od 21 hodin Češi vyzvou Turecko.

Ze skupiny F postupují dva první týmy

Češi byli vylosováni do skupiny F na základě výsledku z kvalifikace ze třetího výkonnostního koše. Z nejsilnější skupiny favoritů je doplnili Portugalci, kteří kvalifikací prošli suverénně bez ztráty jediného bodu.

Fotbalové EURO: Přímé přenosy nabízí ČT i Český rozhlas
Fotbalové EURO: Přímé přenosy nabízí ČT i Český rozhlas

Ze šesti základních skupin postupují přímo do osmifinále dva nejlepší týmy. Ty poté doplní čtyři nejlepší reprezentace na třetích místech.

Dortmund, Mnichov a Berlín – hlavní stadiony pro EURO 2024

Závěrečná fáze turnaje se odehraje již jen na vybraných místech. Na semifinále se mohou diváci těšit v Mnichově a Dortmundu. Očekávané finále pak bude hostit olympijský stadion v Berlíně s kapacitou 71 tisíc míst.

EURO 2024 se hraje na deseti stadionech ve velkých městech po celém Německu. Ve východní části je to Lipsko a Berlín, na severu Hamburk, na jihu Mnichov, Stuttgart a Frankfurt. Na západě Německa pak fotbalová utkání probíhají v Dortmundu, Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu a Gelsenkirchenu.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama