Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Trenér Luboš Kozel se vrátil do Jablonce po sedmnácti letech
Stadion Střelnice v Jablonci nad Nisou.

Začátek letní přípravy prvoligových fotbalových klubů přináší i trenérské přesuny. Kouč Luboš Kozel po konci v Liberci povede FK Jablonec.

Do Jablonce se po dlouhých sedmnácti letech vrátil trenér Luboš Kozel. A bude působit na jabloneckém stadionu Střelnice (ilustrační snímek).

V Liberci se totiž nové klubové vedení údajně už v dubnu rozhodlo, že od léta už Luboš Kozel nebude trenérem Slovanu. Přesto třiapadesátiletý kouč svoje angažmá do června profesionálně dokončil. A čekalo se, kam asi zamíří, protože patří ke zkušeným a v lize osvědčeným trenérům.

Po Luboši Kozlovi, který tak byl najednou volným na „trhu“, sáhnul FK Jablonec. Tedy klub, který nebyl spokojen s dosavadní prací trenéra Radoslava Látala a po jeho odvolání z funkce hledal za něj náhradu.

Zatímco Liberec už dříve avizoval nástup trenéra Radoslava Kováče po jeho příchodu z Pardubic, v Jablonci zveřejnili složení trenérského týmu „až“ v polovině června při vstupu do přípravy. Fakticky se tak ale naplnil odhadovaný scénář s Kozlovým nástupem na jabloneckou Střelnici.

V případě Luboše Kozla je to opravdu návrat do Jablonce, protože na jeho lavičce v roce 2007 zahajoval svoji trenérskou kariéru na ligové úrovni. Předtím pracoval s mládeží a béčkem v pražské Slavii, ale Jablonec mu dal první větší šanci. Pro tehdy v podstatě začínajícího trenéra ale trvalo angažmá v Jablonci jen krátce – čtyři měsíce a v nich devět odehraných kol. Ještě v průběhu podzimu 2007 ho v Jablonci nahradil trenér František Komňacký, který v klubu následně působil pět let.

Luboš Kozel po Jablonci přešel do sousedního Slovanu Liberec, kde se stal asistentem uznávaného kouče Ladislava Škorpila. Když jsem nedávno hovořil s Ladislavem Škorpilem (6. června oslavil 79. narozeniny), zeptal jsem se ho, které trenéry v první lize sleduje.

„Musím říci, že nejlepším je Luboš Kozel, když se mnou pracoval v Liberci,“ odvětil Ladislav Škorpil, který je známý svými glosami a trefnými postřehy.

Luboš Kozel po své první liberecké štaci odešel do pražské Dukly, kterou přivedl do první ligy a v ní se pod jeho vedením rozvíjeli nadějní hráči. Protřelý kouč pak působil i u mládežnických reprezentací. Všimli si ho šéfové Baníku Ostrava a i když tam skončil, záhy přijal nabídku ze Slovanu Liberec. Bylo to nedlouho po začátku podzimu 2021, kdy nahradil Pavla Hoftycha. Nyní tedy Luboš Kozel po necelých třech sezonách znovu změnil klubovou adresu a tou je Jablonec.

Spolu s Lubošem Kozlem přišli z Liberce do Jablonce i asistent Josef Petřík mladší a trenér brankářů Marek Čech. Dalším asistentem zůstává Tomáš Čížek, který v Jablonci v posledních letech spolupracoval i s předchozími trenéry Petrem Radou, Jiřím Vágnerem, Davidem Horejšem i naposledy s Radoslavem Látalem. Další asistent Jan Krob se stal vedoucím mužstva.

Byť se zdá, že aktuální přímý „přesun“ hlavního trenéra z Liberce do Jablonce je unikátní záležitostí, není tomu úplně tak. Něco podobného nastalo v roce 2014, kdy v průběhu jara vyšlo najevo, že tehdejší liberecký trenér Jaroslav Šilhavý je už domluven s Jabloncem. Byl tudíž odvolán a okamžitě pod Ještědem skončil, ale hned v létě se opravdu ujal vedení Jablonce.

Pokud jde o současnost Jablonce, v prvním přípravném zápase na půdě Benátek nad Jizerou se představili už čtyři noví hráči. Útočník David Puškáč a záložník Michal Beran působili naposledy v Bohemians Praha 1905, obránce Martin Cedidla přišel z FC Zlín a Jan Fortelný hájil na jaře ještě barvy Sigmy Olomouc.

.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama