Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Trenér Svatopluk Habanec se vrátil do Ústí po dvanácti letech
Fotbalový stadion v Ústí nad Labem

Novým trenérem fotbalistů FK Ústí nad Labem se stal Svatopluk Habanec, který se do klubu vrátil po dvanácti letech. Ústí nyní startuje v ČFL.

Návrat zkušeného kouče na sever Čech je pikantní z několika ohledů. Jako bývalý hráč Teplic začínal trenérskou dráhu v Chomutově a v teplickém klubu byl u áčka asistentem několika trenérů. Po příchodu do Ústí nad Labem v roce 2007 zažil s klubem dva postupy do první ligy.

V sezoně 2010-2011 muselo ale Ústí hrát domácí zápasy v azylu, konkrétně právě v Teplicích. Po sestupu do druhé ligy se ústecký celek probojoval do nejvyšší soutěže znovu hned v následující sezoně, jenže kvůli nevyhovujícímu domácímu stadionu nesplnil požadovaná kritéria a nezbylo mu, než zůstat ve druhé lize.

Po odchodu z Ústí v roce 2012 absolvoval Habanec několik angažmá

Především se výrazně zapsal do kroniky prvoligového týmu FC Slovácko, kde působil nepřetržitě čtyři roky v období 2012-2016. Tehdy zabudoval do mužstva hráče, kteří se pak stali oporami a mnozí z nich jsou jimi ve Slovácku dodnes.

Dá se říci, že Habanec stál u základů hráčského kádru, z něhož právě končící trenér ve Slovácku Martin Svědík vytáhl maximum.

Další Habancovou štací byla po Slovácku Zbrojovka Brno

Tehdy ještě prvoligová Zbrojovka Brno byla dalším působištěm, kde ale kouč nevydržel dlouho. Nové působení potom Habanec našel v tehdy druholigovém FC Třinec. Poslední tři roky strávil mimo profesionální fotbal v Kuřimi u Brna. Letos s tamním týmem postoupil z krajského přeboru do divize a byl šéftrenérem klubu.

Jedenáct trenérů u jednoho fotbalového týmu během čtyř let. Na první pohled se zdá, že to ani není reálné, přesto se takovou bilancí „pyšní“ právě FK Ústí nad Labem.

Na lavičce tohoto celku se během krátké doby při působení ve druhé lize a následně po sestupu do ČFL ve třetí lize vystřídala velká skupina koučů, z níž někteří měli nebo mají na domácí scéně takříkajíc „zavedené“ jméno.

V květnu 2020 skončil v Ústí trenér Aleš Křeček

Sezonu dokončoval v roli kouče jeho tehdejší asistent Petr Vrabec. V létě přišel Jiří Jarošík (předtím např. asistent ve Slovanu Liberec).

V lednu 2021 tým převzal David Jarolím s asistenty Lukášem Jarolímem a trenérem brankářů Jaromírem Blažkem. V průběhu jara 2022 byl David Jarolím odvolán a klub angažoval Martina Haška, pod nímž Ústí sestoupilo z druhé ligy.

Do ČFL nastoupil celek pod vedením trenéra Dušana Tesaříka

Během sezony byl rovněž odvolán a ročník dokončil Vít Raszyk. V létě 2023 byl jmenován hlavním trenérem slovenský kouč Branislav Sokoli (předtím asistent trenéra v Liberci).

V listopadu jej vedení odvolalo a tým krátce vedl šéftrenér mládeže Miroslav Vlasák. V lednu 2024 nastoupil Daniel Sochor, vydržel do května, kdy byl rovněž odvolán a k týmu přišel slovenský trenér Jozef Šišjak.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama