Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Chrudim celé léto nabízí komentované prohlídky centrem města
Chrudim, náměstí

MEDIASHOW.cz není autorem a neovlivňuje jeho obsah.

Chrudím jsou Athény východních Čech. Za tímto pojmenováním může František Palacký, který tím chtěl vyjádřit bohatou historii a tradiční sídlo různých typů škol. Tedy pojmenování se netýká architektury, ale vzdělanosti.

Avšak současná Chrudim je atraktivním cílem pro turisty z celého Česka, kteří město mohou využívat jako výchozí bod do Železných hor.

Samotné město se pyšní historickým centrem a právě to je magnet pro komentované procházky a prohlídky. Probíhají celoročně, nejen na jaře a v létě, ale i na podzim a v zimě.

Připraveny jsou tři různé okruhy s průvodcem.

Komentovaná prohlídka expozice – Barokní umění na Chrudimsku

Tato prohlídka expozice Muzea barokních soch je zasazená do kontextu barokního umění na Chrudimsku a trvá 45 minut.

Komentovaná prohlídka expozice – kostel sv. Josefa a jeho barokní výzdoba

Tato prohlídka expozice Muzea barokních soch je zaměřena na původní výzdobu kapucínského kostela sv. Josefa a jeho historii a také trvá 45 minut.

Prohlídkový okruh po městě – Barokní Chrudim

Vycházka historickým centrem města s komentářem k barokním sochám v čele se Sloupem Proměnění Páně. Délka trvání 60 minut.

Prohlídka na léto 2024

V červenci a srpnu probíhá prohlídka Za tajemstvím obrazu svatého Salvátora spojená s návštěvou kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Prohlídka je zaměřena na legendický příběh zázračného chrudimského obrazu sv. Salvátora, jeho vznik a následné uctívání obrazu jako protimorového léku v barokním období. Tato prohlídka trvá 60 minut.

Prohlídka města s průvodce

A každé pondělí od 10 hodin v červenci a srpnu probíhá prohlídka města, která začíná u Turistického informačního centra Chrudim na Resselově náměstí. V centru lze dopředu zarezervovat místo na prohlídce, neboť je omezený počet míst. Prohlídka trvá 50 minut.

Bližší informace najdete na www.chrudimleto.cz nebo v Turistickém informačním centru Chrudim na emailu: info@chrudim-city.cz či na telefonu: 469 657 821 nebo 773 993 333.

Východočeská Chrudim má tři muzea včetně loutkářských kultur
Východočeská Chrudim má tři muzea včetně loutkářských kultur

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama