Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
V Luhačovicích se spojuje moderní styl života s tradicí
Luhačovice

Luhačovice jsou lázeňským místem se spojením moderního stylu života s tradicí. Město s okolní přírodou společně tvoří jeden veliký park.

Luhačovice ve Zlínském kraji leží 16 km jihovýchodně od okresního a zároveň i krajského města Zlín na říčce Šťávnice. Žije zde přes pět tisíc obyvatel.

Jak jsem sám poznal při několika návštěvách Luhačovic v posledních šesti letech, v málokterém místě se nachází tolik mimořádně architektonicky ceněných staveb.

Oficiální webové stránky města Luhačovice při zmínce o historii a architektuře upozorňují především na stavby architekta Dušana Jurkoviče navržené v duchu lidové secese, které lákají do Luhačovic.

Perly českého funkcionalismu

Kromě Dušana Jurkoviče zde svou nesmazatelnou stopu zanechal také například Bohuslav Fuchs, který v Luhačovicích vytvořil funkcionalisticky čistou Bílou čtvrť nebo ojedinělou budovu pošty.

Podcast: Oblíbená místa s Radiem Energic a MEDIASHOW.cz
Podcast: Oblíbená místa s Radiem Energic a MEDIASHOW.cz
Advertorial

Mezi perly českého funkcionalismu patří Společenský dům, přímo uprostřed lázeňského parku. Jedinečnou koncentrací architektonických skvostů se může pochlubit i Pražská čtvrť.

Procházky městem i okolní příroda

Kouzlo Luhačovic každoročně láká množství turistů díky turistickým terénům pro nenáročné vycházky a kopcům s výhledy pro vyznavače náročné cykloturisty.

Další možnosti k aktivitám nabízejí terény pro in-line brusle, bazény, wellness, tenisové kurty, minigolf, bowling, fitness, skatepark a zároveň muzeum, zážitkového audioprůvodce zvuková mapa, hřiště na pétanque.

Oblíbené jsou i prohlídky města, kostela, exkurze do stáčírny Vincentky a další pro ty, kteří chtějí strávit dobu ve městě Nechybí ani aktivity pro děti, dětská hřiště, sportovní areály, nenáročné výlety s dětmi, možnosti jízdy na koních.

Koncerty, divadlo i špičkové restaurace

Nově opravená kolonáda ožívá kolonádními koncerty, divadlo a kulturní dům nabízejí divadelní představení, koncerty, výstavy, taneční večery, diskotéky, kino, festivaly, jarmarky stačí sledovat kalendář akcí a vybírat.

V Luhačovicích i nároční hosté najdou několik opravdu špičkových restaurací. Dobroty takříkajíc číhají na každém kroku. Jen mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že radost i opravdu náročným výletníkům udělají v Luhačovicích výjimečně dobré kavárny a několik bister.

V článku jsme čerpali i z webových stránek www.luhacovice.eu.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama