Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Lukáš Magera oceňuje postup fotbalistů Mladé Boleslavi do Evropy
Lukáš Magera

Fotbalový celek z Mladé Boleslavi se probojoval do pohárové Evropy.Úspěch kvitoval l jeho někdejší útočník a bývalý reprezentant Lukáš Magera.

Magera v mladoboleslavských barvách strávil šest sezon v období 2012-2018 včetně startů na mezinárodní scéně.

Lukáš Magera má nejkrásnější vzpomínku spojenou s Mladou Boleslaví na finále tehdejšího Českého poháru na jaře 2016. Jako kapitán zvedl nad hlavu pohárovou trofej po vítězství nad Jabloncem na „neutrální“ půdě v Teplicích.

„Pro mě to byla čest, že jsem zrovna v té době nosil kapitánskou pásku,“ řekl Lukáš Magera pro MEDIASHOW.cz.

Pro připomenutí, trenérem Mladé Boleslavi byl tehdy Karel Jarolím. Už měl za sebou dva mistrovské tituly s pražskou Slavií. Jelikož jsem zmíněné pohárové finále Mladá Boleslav-Jablonec sledoval jako sportovní novinář přímo na tribuně teplického stadionu, tak si vybavuji výborný taktický výkon mladoboleslavského celku. I pak následnou euforii hráčů při přebírání poháru. A další postřeh – trenérem Jablonce byl v dotyčném roce při své první ligové štaci Zdenko Frťala, nynější kouč Teplic.

Ale zpět k Lukáši Magerovi. Za Mladou Boleslav odehrál přes 130 prvoligových zápasů a připsal si i třináct zápasů za Středočechy na evropské klubové scéně. Ve stejném počtu utkání mj. nastoupil v Evropě i za rumunský Temešvár, kde rovněž působil.

Klobouk dolů před Markem Matějovským, říká Magera

Lukáš Magera poznal v mladoboleslavském celku spoustu špičkových spoluhráčů. Jedno jméno ale stojí za zmínku – Marek Matějovský. Poslední květnový den se stal nejstarším hráčem, který skóroval v české nejvyšší soutěži. V duelu s Hradcem Králové o místenku do předkola Evropské konferenční ligy vstřelil gól ve věku 42 let, pěti měsíců a jedenácti dní.

„S Markem Matějovským jsem hrál společně za Boleslav nejen v lize, ale taky v evropských pohárech. Je to legenda, to je jasné. Klobouk dolů před ním,“ konstatoval Lukáš Magera, který je ve svých 41 letech mladší než Matějovský.

Byť Lukáš Magera odešel v roce 2018 z Mladé Boleslavi do druholigové Zbrojovky Brno a ještě nedávno hrál za SK Zápy a nyní nastupuje za Slovan Poděbrady B, neztrácí dál zájem o fotbalové dění na vrcholové úrovni. Už proto, že ví, jaké to bylo v jeho éře.

„V počátcích kariéry jsem vyhrál v roce 2004 s Baníkem Ostrava ligu a o rok později se stejným klubem Český pohár. A ve statistikách mám taky starty za reprezentační áčko – debutoval jsem pod trenérem Františkem Strakou v roce 2009, pak mě vedl v národním týmu Michal Bílek včetně zápasů v Dubaji,“ upřesnil bývalý reprezentační útočník.

Ani nepřekvapuje, že Magera už vzhlíží i k nadcházejícímu mistrovství Evropy v Německu.

„Samozřejmě jsem sledoval nominaci. Klukům přeji, aby se jim dařilo a udělali dobrý výsledek,“ dodal Lukáš Magera.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama